Każdy Maluch w pewnym okresie swojego życia przejawia silną potrzebę naśladowania rodziców. Bardzo często tyczy się to czynności jazdy samochodem, motorem, quadem lub innym pojazdem mechanicznym. Odpowiedzią na tę potrzebę są pojazdy akumulatorowe dla dzieci. Do tej grupy zaliczają się samochody, motory i quady na akumulator. Dobrze dobrany pojazd zapewni Maluchowi długie godziny wspaniałej zabawy.

Czym powinniśmy kierować się przy wyborze pojazdu na akumulator? Głównymi czynnikami są wiek i wzrost przyszłego kierowcy, ale nie można też zapominać o podłożu, po którym będzie poruszał się pojazd i od stopnia samodzielności Dziecka.

238pink1378black1

 

MOTORY NA AKUMULATOR

Te pojazdy to idealne rozwiązanie dla Maluchów zaczynających przygodę z dziecięcą motoryzacją. Wzrost małego kierowcy powinien pozwalać na swobodną obsługę pedału gazu, z tego też powodu przy naszych produktach podajemy odległość siedzenia od pedału gazu. Motorek dla najmłodszych dzieci to np. model 238. Motorki zaliczane do średniej grupy wielkości to modele 3288, B19 i C119. Największy oferowany przez nas motorek to model 378. W większości przypadków motorki wyposażone są w akumulatory żelowe 6V i posiadają napęd na jedno z tylnych kół. Jazda jest możliwa po wybraniu kierunku jazdy(przód lub tył) i naciśnięciu pedału gazu znajdującego się pod prawą nóżką. Bezpieczna prędkość jazdy około 3,5km/h minimalizuje ryzyko przewrócenia się pojazdu. Powierzchnia, po której zamierzamy użytkować pojazd powinna być płaska a nawierzchnia utwardzona. Zmniejszy to opory toczenia i pozwoli na dłuższą zabawę. Średni czas jazdy na jednym ładowaniu zajmującym przeważnie około 8-10h to 1,5-2h. Motorki zazwyczaj wyposażone są w efekty dźwiękowe – melodyjki i klakson oraz efekty świetlne – przednie światło i kogut.

B03black1D068black1

QUADY NA AKUMULATOR

Są to pojazdy, w przypadku których siedząc jak na motorze Dziecko ma większą stabilność jazdy. Napęd może być przenoszony na jedno lub na dwa tylne koła. Tak jak w przypadku motorów – pojazdy z napędem na jedno koło potrzebują równej i utwardzonej nawierzchni – modele B05, B03. W modelach z napędem na 2 koła możliwa jest już jazda po trawnikach i niewielkich nierównościach – model D068. Prędkości jakie osiągają te pojazdy wahają się w przedziale od 3,5 do 5km/h, jest to szybszy lub wolniejszy spacer. Niższa wartość występuje w modelach z napędem na jedno koło. Większą prędkość uzyskamy w pojazdach z napędem na 2 koła. Model B03 wyposażony jest w klakson, natomiast model D068 oprócz klaksonu posiada również melodyjki i przednie światła. Jazda quadami odbywa się po przytrzymaniu przycisku na kierownicy – model B05 lub po wybraniu kierunku jazdy i naciśnięciu pedału gazu – modele B03 i D068.

JJ258white-2801black1

 

SAMOCHODY NA AKUMULATOR

Samochody na akumulator posiadają możliwość sterownia ich z pilota(chyba, że oferta stanowi inaczej). Pilot daje możliwość sterowania pojazdem w 4 kierunkach: przód, tył, lewo, prawo. Wybór sposobu jazdy, z pilota lub z pedału gazu, odbywa się przez ustawienie przełącznika w pojeździe. W tej grupie pojazdów wyróżniamy pojazdy jedno lub dwusilnikowe. Pojazdy jednosilnikowe mają najczęściej napęd na 1 tylne koło i wyposażone są w akumulator 6V(modele JE009, B18, JE115). Prędkość osiągana przez te pojazdy to około 3,5km/h. Do jazdy tymi samochodzikami wymagana jest równa i utwardzona powierzchnia. Pojazdy tego typu skierowane są dla najmłodszych miłośników motoryzacji, 3-4lata w przypadku modelu JE009 i 3-5lat w przypadku modeli B18 i JE115. Drugą grupę samochodów stanowią pojazdy z napędem na 2 tylne koła i akumulatorem 12V (jeden akumulator 12V lub 2 akumulatory 6V) – modele PB801, Raptor Drifter, Audi Q7 i BMW X6. Występują tutaj 2 prędkości jazdy: wolniejsza – około 3,5km/h i szybsza – około 6-7km/h. W przypadku wolniejszej prędkości do napędzania pojazdu wykorzystywany jest tylko 1 silnik. Oba silniki załączają się przy szybszej jeździe. Dzięki akumulatorom 12V i mocniejszym silnikom te pojazdy radzą sobie na trawnikach, polnych drogach i innych niewielkich nierównościach. Maksymalny wiek dziecka dla tych pojazdów to nawet 7 lat. Nowością w tej rodzinie pojazdów są pompowane koła i amortyzowane zawieszenie, znacznie zwiększające żywotność pojazdu(model PB801).

Elementy dodatkowe występujące w grupie samochodów na akumulator to:

– światła (najczęściej przednie) – modele B18, JE115, PB801, Raptor Drifter, Audi Q7, BMW X6,

– klakson,

– melodyjki,

– podłączenie do MP3,

– otwierane drzwi – modele Audi Q7 i BMWX6,

– wskaźnik naładowania akumulatora – modele PB801, Raptor Drifter, Audi Q7, BMW X6.